Season 2 - 2017 FINALS INFO

FRIDAY DIVISIONS - 15TH SEPT

VENUE: ROSE BAY SECONDARY

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12s

5:05 PM

Shooting Stars vs. Triple Threat TEN

1v2

12s

5:50 PM

Bronte Bulls TORNADOS vs. BUBBS

5v6

14s

6:35 PM

SAINTS vs. BUBBS

7v8

14s

7:20 PM

St Andrews vs. The Dolphins

9v10

 

VENUE: WAVERLEY PAVILION

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

14s

5:05 PM

Sejuiced SLAMMERS vs. St Andrews GOLD

5v6

14s

5:50 PM

Cranbrook LIONS vs. Rose Bay RAPTORS

3v4

14s

6:35 PM

Triple Threat Warriors vs. Rose Bay Reds

1v2

16s

7:20 PM

Beachside BALLERS vs. LA Heat

1v2

16s

8:05 PM

Triple Threat Warriors vs. Bondi Lions CAVS

3v4

SATURDAY DIVISIONS

VENUE: SOUTH SYDNEY HIGH

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12s

11:55 AM

Accelerate Warriors ORANGE vs Clovetrotters

1v2

12s

12:45 PM

Accelerate Warriors Black vs Bondi Lions Roar

3v4

12s

1:30 PM

Waverley WAVES vs Clovelly Cavs

5v6

10s

2:15 PM

Accelerate Warriors ORANGE vs Accelerate Warriors WHITE

1v2

10s

3:00 PM

Accelerate Warriors Black vs Bronte Bandits

3v4

10s

3:45 PM

Holy Cross Heat vs Bondi Lions Jammers

5v6

14s

4:30 PM

Accelerate Warriors BLACK vs Accelerate Warriors ORANGE

1v2

14s

5:15 PM

Bondi Lions SPURS vs Bondi Lions GRIZZLIES

3v4

 

SUNDAY DIVISIONS - 17TH SEPT
(GRAND FINALS MATCHES ONLY)

VENUE: WAVERLEY PAVILION

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

15Gs

8:50 AM

Dodos vs Bondi Lions FIRE

1v2

8s

9:40 AM

Bondi Lions WHITE vs BUBBS GREEN

1v2

16As

10:15 AM

Spartans Vs Triple Threat Warriors Blue

1v2

16Bs

11:05 AM

Stampede vs Triple Threat Warriors

1v2

10As

11:55 AM

Bok Choy Boys vs Golden Cavs

1v2

10Bs

12:45 PM

Bronte Bulls BLAST vs BUBBS BLUE

1v2

10Gs

1:35 PM

Reddam 10R vs Maccabi Sparks

1v2

12Bs

2:25 PM

Reddam 12A vs Clovelly Tide

1v2

12As

3:15 PM

East Side ROCKETS vs Triple Threat Warriors

1v2

12Gs

4:05 PM

Coogee Rocks vs BUBBS 12s Girls

1v2


VENUE: WAVERLEY COLLEGE (INDOORS)

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

13Gs

2:30 PM

Reddam 13R vs Maccabi ROCKETS

1v2

14As

3:20 PM

Moriah vs Emanuel Titans

1v2

14Bs

4:10 PM

Emanuel Swans vs Maccabi CLIPPERS

1v2


VENUE: WAVERLEY COLLEGE (OUTDOORS)

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12As

2:30 PM

The Gullivers vs Maccabi PACERS

3v4

12Bs

3:20 PM

Reddam 12M vs Reddam 12D

5v6

12Bs

4:10 PM

Bronte Bouncers vs Bronte Bulls MAGIC

7v8


VENUE: UNSW COURT 1

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12Bs

12:05 PM

The Raiders vs Maccabi Bullets

3v4

10Gs

12:50 PM

Bourkey Bandits vs Bronte Bulls RISING

3v4

VENUE: UNSW COURT 1

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

10Bs

1:05 PM

Maccabi Wolves vs BUBBS GREEN

3v4

10Bs

1:50 PM

Bondi Lions Blues vs Bondi Lions SLAM

5v6

10As

2:35 PM

Bondi Lions ZOOM vs BUBBS RED

3v4

10As

3:20 PM

Bronte Lightning vs Maccabi BULLS

5v6


SUNDAY DIVISIONS - 24TH SEPT
(PLAYOFFS/EXTRA MATCHES)

VENUE: WAVERLEY PAVILION

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

8s

8:00 AM

Maccabi BLAZE vs Maccabi TIGERS

3v4

8s

8:35 AM

Bondi Lions DUNKERS vs Bronte Bulls KINGS

5v6

15Gs

9:10 AM

Bondi BLITZ vs Bondi Lions JAZZ

3v4

16As

9:55 AM

Brookie Ballers vs Moriah

3v4

16Bs

10:40 AM

Emanuel Scorpions vs Emanuel Raptors

3v4

16Bs

11:25 AM

Dragons vs The Roar

5v6

12Gs

12:10 PM

Bondi Falcons vs Reddam 12 E

3v4

13Gs

12:55 PM

Bondi Lions HOOPSTERS vs The Raptors

3v4

14As

1:40 PM

Kangaroos vs Triple Threat Warriors 14s

3v4

14Bs

2:25 PM

Moriah vs Emanuel Giants

3v4

14Bs

3:10 PM

Reddam 14E vs Reddam 14D

5v6