Season 3 - 2017 FINALS INFO

FRIDAY DIVISIONS - 8TH DEC

VENUE: ROSE BAY SECONDARY

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12s

5:05 PM

Triple Threat vs Bondi Lions ACES

1v2

16s

5:50 PM

Beachside BALLERS vs Greyhounds

1v2

12s

6:35 PM

Bondi BUCKETS vs East Coast LIONS

3v4

12s

7:20 PM

Icebreakerz vs Dab State WARRIORS

5v6

 

VENUE: WAVERLEY PAVILION

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

14As

5:05 PM

Cranbrook LIONS vs Rose Bay RAPTORS

1v2

14Bs

5:50 PM

Rushcutters Bay RAPTORS vs Waves

1v2

14As

6:35 PM

RBSC vs Triple Threat WARRIORS

3v4

14Bs

7:20 PM

Sydney SCORPIONS vs Saints

3v4

16s

8:05 PM

Quality BANTER vs Bondi Lions SWISH

3v4

VENUE: WAVERLEY COLLEGE

DIVISION TIME GAME TYPE
14As 5:50 PM Bucket List BALLERS vs Shooting Stars 5v6
14Bs 6:35 PM Bondi Lions SPURS vs BUBBS 5v6
16s 7:20 PM Bronte Bulls SUNS vs BUBBS 7v8

SATURDAY DIVISIONS 9TH DEC

VENUE: CHURCH IN THE MARKETPLACE

DIVISION TIME GAME TYPE
10B 9:15 AM Bolts vs Bronte Bulls GLOBETROTTERS 5v6
10B 10:00 AM Bondi Lions HURRICANES vs Bronte Bulls BOOMERS 1v2
10B 10:45 AM Rebels vs Bondi Lions DUNKERS 3v4

 

VENUE: SOUTH SYDNEY HIGH

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

12As

11:30 AM

Bondi Lions GRIZZLIES vs Clovetrotters

1v2

12As

12:15 PM

Waverley WAVES vs Fireballs

5v6

12As

1:00 PM

Slammers vs Crocs

3v4

12Bs

1:50 PM

Clovelly CAVALIERS vs Bronte Bulls AVENGERS

5v6

12Bs

2:35 PM

Clovelly TROPICS vs The Raiders

3v4

12Bs

3:20 PM

Maroubra THUNDER vs Dobroyd VIKINGS

1v2

10As

4:10 PM

Bondi Lions JAMMERS vs Bronte BANDITS

3v4

10As

5:00 PM

Accelerate Warriors BLACK vs Accelerate Warriors WHITE

1v2

SUNDAY DIVISIONS - 10TH DEC

VENUE: WAVERLEY PAVILION

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

8s

8:55 AM

Maccabi LAKERS vs BUBS Magic WHITE

7V8

8s

9:35 AM

Bronte Bulls KINGS vs Bondi Lions PRIDE

5v6

8s

10:15 AM

Maccabi TIGERS vs Maccabi BLAZE

3v4

8s

10:55 AM

Bondi Lions WHITE vs BUBBS Green MACHINE

1v2

12G

11:35 AM

Bondi FALCONS vs Bronte Bulls UNITED

5v6

12G

12:20 PM

Clovelly FIRE vs BUBBS Junior PINK LADYS

3v4

13G

1:10 PM

Maccabi ROCKETS vs Coogee ROCKS

3v4

12As

2:00 PM

Maccabi BULLETS vs Maccabi PACERS

5v6

12As

2:45 PM

The Gullivers vs East Side ROCKETS

3v4

12As

3:30 PM

Reddam 12A vs Triple Threat WARRIORS

1v2


VENUE: WAVERLEY COLLEGE COURT 1

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

15G 8:30 AM Bondi BLITZ vs Bondi Lions JAZZ 3v4
15G 9:15 AM The DODOS vs Bondi Lions FIRE 1v2
10Cs 10:00 AM Bondi Lions SLAM vs BUBBS Blue 1v2
10As 10:50 AM Golden Cavs vs Bok Choy Boys 1v2
10Bs 11:40 AM BUBBS Red vs Bondi Bandits 1v2
10As 12:30 PM Bronte Lightning vs Maccabi BULLS 5v6

10Gs

1:20 PM

Bronte Bulls RISING vs Maccabi SPARKS

1v2

12Gs

2:10 PM

Clovelly SPARKS vs Clovelly HOOPSTERS

1v2

13Gs

3:00 PM

The Raptors vs Bondi Lions HOOPSTERS

1v2


VENUE: WAVERLEY COLLEGE COURT 2

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

10Cs 10:00 AM Maccabi NETS vs Bondi Lions BLUES 3v4
10Bs 10:50 AM BUBBS Green vs Maccabi PISTONS 3v4

10As

11:40 AM

Bondi Lions WAVES vs Bondi Lions ZOOM

3v4

10Gs

12:30 PM

Bourkey Bandits vs Lucky Charms

5v6

10Gs

1:20 PM

Clovelly Clopals vs Shooting Stars

3v4


VENUE: SYDNEY BOYS HIGH COURT 1

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

16As 8:10 AM Triple Threat Warriors vs Spartans 1v2
16As 8:55 AM DC Blue Devils vs Bellvue Hill BEARS 3v4
14As 9:40 AM Kangaroos vs Bronte Bulls CRUSHERS 3v4

14Bs

10:25 AM

Emanuel SWANS vs Triple Threat WARRIORS

5v6

14As

11:10 AM

Emanuel TITANS vs Triple Threat WARRIORS

1v2

VENUE: SYDNEY BOYS HIGH COURT 2

DIVISION

TIME

GAME

TYPE

16Bs

8:10 AM

The Roar vs RBSC DRAGONS

5v6

16Bs

8:55 AM

Triple Threat WARRIORS vs Emanuel SCORPIONS

3v4

16Bs

9:40 AM

RBSC GUARDIANS vs REDDAM 12 E

1v2

12Bs

10:25 AM

Bronte Bulls MAGIC vs Clovelly TIDE

3v4

12Bs 11:10 AM Bronte Bulls RUSH vs Bronte BOUNCERS 1v2
 

VENUE: SYDNEY UNIVERSITY COURT 1

 14Bs 11:10 AM IGS RAPTORS vs Glebe Magic WHITE 1v2

VENUE: SYDNEY UNIVERSITY COURT 2

 14Bs 11:10 AM IGS All STars vs Maccabi CLIPPERS 3v4